کاهش هزینه عروسی

کاهش هزینه های عروسیبرای انتخاب کیک ، میتوان کیک بستنی انتخاب نمود تا بعد از شام به عنوان دسر هم مصرف شود. برای مجلل شدن کیک هم می توان طبقات مصنوعی به کیک اضافه کرد.

به جای ارسال کارت عروسی به مهمانان راه دورتان ، می توانید کارت را برایشان ایمیل کنید.

می توان کارت عروسی را با نرم افزار های طراحی مانند فتوشاپ ، طراحی نمود و فقط هزینه چاپ را پرداخت کنید.

جشن عقد و عروسی را با هم برگزار کنید تا هزینه های تکراری کاهش پیدا کند.

حنابندان و پاتختی ، رسمی قدیمی شده است . میتوان انها را حذف نمود و نهایتا پاتختی را در همان روز عروسی در تالار برگزار نمود.

برای پذیرایی ، سه یا چهار نوع میوه فصل را انتخاب کنید تا هزینه کمتر شود

به تازگی مدتی است که عروس و داماد ها ، شام را از پذیرایی جشن عروسیشان حذف کرده اند . چون هزینه گزاف و بیهوده ایستاما در صورت تمایل یک نوع غذا هم کافیست . نیازی به اصرار و اسراف در چند نوع غذا نیست.

هزینه های اضافی مانند گل آرایی عروسی و بادکنک آرایی و آتش بازی و شمع آرایی بپرهیزید ، چون کارایی خاصی ندارند و هزینه اضافی است.

تاریخ عروسی را در روزهای اعیاد مذهبی و مانند عید غدیر و قربان و ... تعیین نکنید . چون در این ایام قیمت همه چیز ، حتی قیمت گل هم گرون تر از روزهای عادیستاگر مراسم عروسیتان را در شنبه تا چهارشنبه انتخاب کنید یا ورودی رایگان است یا مبلغ کمتری نسبت به پنجشنبه و جمعه میپردازید. تشریفات مجالس رویای طلایی راهنمای شما عزیزان در راستای کمتر شدن هر چه بیشتر هزینه ها می باشد.

سعی کنید اگر در فصل سرد سال هستید ، سعی کنید با چای داغ یا نسکافه از مهمانان پذیرایی کنید و در فصل گرم سال هم از بستنی و آبمیوه خنک .

حتما لیست تعداد مهمانانتان را انتخاب کنید ، زیرا یک مهمان اضافی هم می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند .

می توانید به جای خرید لباس عروس و تاج و تور ، آنها را کرایه کنید چون بعد از مراسم دیگر کاربردی جز اشغال کردن فضا ندارند .

به جای آوردن آرایشگر به خانه ، شما به آرایشگاه زیبایی بروید .

از گل های بومی و فصلی مناسب فصل عروسیتان انتخاب کنید ، هم خیلی معنا دار تر هستند و هم هزینه کمتری در بر می گیرند .

پول خود را برای تزئین ورودی سالن دور نریزید. با انتخاب خدمات مجالس عروسی  رویای طلایی از تزئینات ورودی آماده و بدون هزینه بهره مند شوید.

برای صرفه جویی در هزینه گل ، به جای گل طبیعی از گل مصنوعی استفاده کنید .

به جای انتخاب شیرینی های گران قیمت ، از مدل های با قیمت مناسب تر انتخاب کنید .

به جای اینکه کیف و کفش گران قیمت ست انتخاب کنید ، که فقط جنبه تزئینی دارند ! می توانید یک کیف و کفش ساده برای مهمانی هایتان انتخاب کنید.زیرا کیف که در مراسم عروسی به کار نمی آید وکفش هم در زیر دامن بلند لباس عروسی مشخص نیست . یا در نهایت می توانید کفش ساده را با دانتل و مرواریدو لوازم تزئینی لباس عروستان ، آن را تزئین کنید و بعد هم می توانید حتی آنها را رنگ کنید تا به شکلی متفاوت در آید .

دنبال گروه های موسیقی نروید ، با یک سی دی میکس هم همان کار برایتان اجرا می شود .

پکیج ساده یک عکاس حرفه ای را درخواست کنید و از دوستان بخواهید از مراسمتان فیلم بگیرند .

برای تهیه آلبوم عروسی ، عکس هایتان را خودتان انتخاب و جایگزین کنید . خیلی صرفه جویانه تر است .

 واژگان کلیدی:

کاهش هزینه های عروسی|تشریفات مجالس ارزان | راه های کاهش هزینه عروسی |چگونه ازدواج کم خرجی داشته باشیم | راه های کاهش هزینه ازدواج | ازدواج ارزان | خدمات مجالس با نازل ترین قیمت | عروسی کم هزینه و |کمتر کردن مخارج عروسی|ازدواج کم هزینه | نکات ماه های اخر مراسم عروسی