• 02144389826-27
  • info@royayetalaei.com

مراسم عروسی در باغ باشد یا سالن و چرا

27 شهریور ، 1398
تشریفات رویای طلایی
0 کامنت
تگ ها :

جشن عروسی یک از مهم ترین رخدادهای زندگی هر کسی است و زوجین سعی دارند این شب و مراسم عروسی را تا حد امکان برای خود و اطرافیانشان لذت بخش و خاطره انگیز کنند. در برگزاری جشن های عروسی یکی از مهم ترین سوالاتی که برای زوجین پیش می آید این است: باغ یا سالن؟
در پاسخ به این سوال می توان گفت که تفاوت هایی در تشریفات، خدمات و نوع برگزاری مراسم در این مکان ها وجود دارد بنابراین زوجین باید از این تفاوت آگاه بود و با توجه به شرایط موجود و آنچه که از مراسم عروسی انتظار دارند به انتخاب مکان عروسی بپردازند. در اینجا سعی می کنیم به چند مورد از این نکات آشاره کنیم.

تاثیرات آب و هوا در انتخاب بین سالن یا باغ برای مراسم عروسی

انتخاب یک فصل برای جشن عروسی می تواند در پیش بینی شرایط آب و هوایی موثر باشد. اگر می خواهید جشن عروسی را در باغ تا باغ تالار برگزار کنید حتما فصل بهار و اوایل پاییز و اواخر تابستان را انتخاب کنید در این بازه ی زمانی از سال دمای هوا معتدل بوده و نیازی به هزینه برای وسایل سرمایشی و گرمایشی نیست از طرفی با انتخاب باغ می توانید از هوای آزاد لذت ببرید. باغ تالار هایی نیز وجود دارند که می توانید از مزیت های باغ و تالار در صورت شرایط هوایی نامساعد از آن استفاده کنید اما اگر سالن را برای برگزاری جشن اتخاب کرده اید دیگر نیازی به نگرانی در مورد دمای هوا و ایجاد شرایط مطلوب برای مهمانان نیست. به صورت کلی اگر از شرایط آب و هوایی در روز عروسی اطمینان حاصل کرده اید باغ می تواند انتخاب مناسب و کم هزینه تری باشد در غیر این صورت تالار را انتخاب کنید زیرا باران می تواند همه چیز را به هم بزند.

تفاوت هزینه های باغ و تالار در مراسم عروسی

اگر به قیمت های تالار ها و باغ ها نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که هزینه برگزاری جشن عروسی در باغ به صورت میانگین از سالن ها و تالار ها بیشتر است. این تفاوت قیمت را می توان در هزینه های گل آرایی و تامین روشنایی و ایجاد فضای مناسب برای برگزاری جشن در باغ ها جست و جو کرد. از طرفی برگزاری مراسم عروسی در دمای غیر مطلوب باعث افزایش هزینه ها برای وسایل گرمایی و سرمایشی خواهد شد پس اگر هزینه عروسی برایتان مهم نیست باغ می تواند زیبایی بیشتری به مراسم عروسی ببخشد البته باید تفاوت زیاد قیمت نسبت به تالار را بپذیرید.

نما از سالن مجلل عروسی

تامین روشنایی جشن عروسی

اگر برای برگزاری مراسم عروسی از باغ استفاده می کنید حتما بررسی کنید که آیا تامین نور و روشنایی در شب ممکن خواهد بود یا خیر. علاوه بر نور، تامین برق مورد نیاز برای گروه موسیقی و نورپردازی های مربوط به آن نیز بسیار مهم است. نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید این است که نور برای فیلم برداری و عکاسی مناسب باشد بدین منظور حتما با عکاس و فیلم بردار مشورت کنید.
اگر عروسی را در فصل تابستان و در طول شب در باغ برگزار می کنید حتما باید تمهیداتی برای حشراتی که به نور جذب می شوند بیاندیشید، برگزاری عروسی در سالن همه ی مسایل مربوط به روشنایی را برطرف خواهد کرد.

تفاوت دسترسی در انتخاب باغ یا تالار

همانطور که می دانید اکثر تالار ها در درون فضای شهر قرار دارند بنابراین اگر قصد دارید جشن عروسی را در یک سالن یا تالار برگزار کنید تاریخی را انتخاب کنید که از مشکلات مربوط به ترافیک در امان بمانید مشکل دیگری نیز وجود دارد و آن پیدا کردن جای پارک برای مهمانان است در سوی دیگر برگزاری جشن عروسی در باغ نیز مشکلات خود را خواهد داشت به عنوان مثال سالن ها اکثرا از شهر فاصله دارند بنابراین پیدا کردن مکان و دشوار بودن مسیر می تواند دردسرساز باشد.

نمای زیبا از باغ عروسی

نکات دیگری در انتخاب بین باغ یا تالار

فضای جمع و جور و بسته تالار باعث خدمات دهی منظم تر و بهتر به مهمانان می شود از طرفی فضای در فضای باز باغ می توانید مراسم آتش بازی و یا آزاد کردن کبوتر برای جشن را پیش بینی کنید
اگر می خواهید جشن عروسی مختلط باشد گزینه مناسب باغ خواهد بود زیرا در تالار چنین امکانی وجود ندارد.
زمانبندی ها و برگزاری بخش های مختلف جشن در تالارها بسیار راحت تر و سریع تر انجام خواهد شد.
به طور کلی با هزینه ی برابر جشن عروس بسیار شیک تر و مرتب تری را در سالن و تالار تجربه خواهید کرد.

سفر عقد زیبا عروس و داماد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0