• 02144389826-27
  • info@royayetalaei.com

بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها

04 مهر ، 1398
تیم تشریفات رویای طلایی
0 کامنت

بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها چگونه است؟

یکی از دغدغه هایی که همواره همراه با هر مراسمی وجود دارد علاوه بر پذیرایی و تشریفات، چیدمان محیط می باشد که در جشن ها و مهمانی ها اهمیت و حساسیت آن دو چندان می شود. یکی از قدیمی ترین و مرسوم ترین این تزیینات، گل آرایی در مراسم می باشد که می توان با انتخاب گل هایی مناسب و با طراحی خاص آنها را کنار هم قرارداد و یک محیط و دکور زیبا را برای مراسم خود ایجاد کرد. اما بهترین و خاص ترین گل آرایی در مراسم و میهمانی ها چیست و دارای چه معیارها و ویژگی هایی باید باشد. در ادامه بیشتر با این موارد آشنا خواهیم شد.

گل آرایی

گل آرایی

اهمیت طراحی محیط مراسم و مهمانی ها

یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر مهمانی باید جواب داد این است که چرا باید به طراحی محیط اهمیت داد؟ شاید به ظاهر طراحی و دیزاین محیط کاری پرهزینه و بیهوده باشد و برای چند ساعت نیازی نیست که وقت و انرژی و هزینه صرف شود و برخی این قبیل موارد را تجمل گرایی خطاب می کنند؛ اما باید گفت با ساده ترین و کم هزینه ترین لوازم هم می توان چیدمان مراسم را به زیبایی انجام داد.

گل آرایی مراسم

گل آرایی مراسم

فراهم آوردن محیطی زیبا برای مهمانان نه تنها نشانه احترام شما به مهمانان می باشد بلکه نشان از ارزش و اهمیتی که مهمانی برای شما دارد می باشد. گذشته از آن باعث به وجود آمدن محیطی آرامش بخش نیز می شود که مهمانی و مراسم را لذت بخش تر خواهد کرد؛ حال اگر این تزیینات با استفاده از گل باشد اثری بی نظیر را هم بر مهمانان و هم بر محیط مهمانی خواهد گذاشت.  

آیا گل آرایی فقط برای جشن ها مناسب می باشد؟

هر مراسمی به هر شکلی که باشد بهتر است همراه با تزیین و دکوراسیون محیط باشد. همانطور که گفته شد، گل آرایی در مراسم از دیرباز وجود داشته است و همواره سعی شده است که بهترین گل آرایی را داشته باشند که با گذر زمان نمونه های فوق العاده و طراحی های زیبایی ایجاد شده اند. اما گل آرایی صرفا برای جشن ها نمی باشد، بلکه می توان گل آرایی در مراسم خاکسپاری، کنفرانس ها و مواردی از این دست را هم داشت که متناسب با شان جلسه طراحی های انجام می شود و گل های مناسب انتخاب می شوند. این گل آرایی در مراسم باعث جذب بیشتر مخاطب و آرامش خاطر او خواهد بود.

گل آرایی ویژه عروسی

گل آرایی ویژه عروسی

مناسب ترین گل برای گل آرایی در مراسم

از مهمترین فاکتورهای گل آرایی در مراسم، انتخاب گل مناسب مراسم می باشد. برای مثال در مراسم های جشن و شادی بهتر است از گل های شاد و بعضا همراه با رنگ های گرم مورد استفاده قرار گیرد. در مراسم های رسمی، مانند کنفرانس ها و اجلاس ها، رنگ های خنثی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در مراسم سوگواری ترجیحا گل های سفید باید استفاده شود تا باعث تلطیف فضا شود. البته یکی از معیارهای مهم در انتخاب گل، فصل و همچنین تم مراسم می باشد که برای مثال در جشن های عروسی و یا حتی تولد و مهمانی ها، با توجه به تم و رنگ غالب می توان گل هایی همرنگ یا با رنگ متضاد را انتخاب کرد و خاص ترین گل آرایی در مراسم را داشت. گل آرایی جایگاه عروس و داماد باید به روش ماهرانه و با استفاده از زیباترین گل ها استفاده شود تا جلوه ای فوق العاده و ویژه به جشن بدهد.

مناسب ترین گل آرایی مجالس

مناسب ترین گل آرایی مجالس

انواع گل آرایی در مراسم

همانطور که برای هر مراسمی گل مناسب آن باید انتخاب شود، نوع گل آرایی نیز مهم است. عموما برای مراسم هایی مانند عروسی ها و بعضا تولدها از درب ورود عروس و داماد به مهمانی و یا درب ورودی مهمانان، دروازه ای از گل های رنگارنگ و زیبا ایجاد می کنند و این گل آرایی و چیدمان تا مکان مهمانی وجود دارد و طرح های مختلفی را نیز شامل می شود که حس زیبا و عاشقانه ای را القا کند.

بسته به مکانی که مراسم در آن برپا می شود، یعنی در باغ عروسی باشد و یا تالار و هتل، نوع گل آرایی و طراحی آن متفاوت خواهد بود.

گل آرایی عروسی

گل آرایی عروسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0