• 02144389826-27
  • info@royayetalaei.com

ویژگی بهترین سفره عقد چیست

04 مهر ، 1398
تیم تشریفات رویای طلایی
1 کامنت

ویژگی های بهترین سفره عقد و نحوه چیدن آن

یک سفره عقد ساده، شیک و کم هزینه را می توان بهترین سفره عقد نامید. از آنجا که چیدن بهترین سفره عقد معمولا آرزوی هر زوج جوانی می باشد چیدن سفره عقد از مواردی است که در مراسم ازدواج بسیار مد نظر خانواده ها می باشد. سفره عقد یکی از سنت های زیبای ایرانی است که در هنگام عقد مقابل عروس و داماد چیده می شود. برای چیدن بهترین سفره عقد می توانید از یک دیزاینر ماهر و کاربلد کمک بگیرید.

سفره عقد چیست؟

سفره عقد، سفره ای است که ایرانیان از قدیم جلوی عروس و داماد پهن می کردند تا خطبه عقد آنها بر سر این سفره جاری شود. بر روی این سفره مواد خوراکی و تزئینی زیادی چیده می شود که بنا به باورهای قدیمی هر کدام از آنها دارای مفهوم و معنی خاصی می باشند‌. از مهمترین چیزهایی که ایرانیان معتقد هستند و هیچ وقت گذاشتن آن در سر سفره عقد را فراموش نمی کنند، قرآن است. مردم مسلمان ایران معتقد هستند که زندگی مشترکی که با قرآن شروع گردد معمولا عاقبت به خیری و خوشبختی را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر قرآن چیزهای دیگری نیز از قبیل آینه و شمعدان، نبات، میوه و شیرینی و چیزهای دیگر بر روی سفره عقد چیده می شود. چیدن سفره عقد از سنت های دیرینه ایرانی است و در جاهای دیگر دنیا مرسوم نیست.

بهترین سفره عقد

بهترین سفره عقد

ویژگی بهترین سفره عقد

در واقع آنچه که به عنوان سفره عقد مدنظر است این است که سفره عقد باید در کنار سادگی بسیار زیبا باشد. برای اینکه بتوانید بهترین سفره عقد را آماده کنید باید دقت داشته باشد که تمامی تجهیزاتی را که برای سفره عقد لازم و ضروری است را آماده کنید. برای چیدن سفره عقد، می توانید از افرادی که مهارت و علم طراحی دارند نیز کمک بگیرید. انتخاب رنگ نیز یکی از عواملی است که باعث می شود سفره عقد شما به بهترین سفره عقد تبدیل شود. برای مثال هماهنگی رنگ بین سفره و لوازمی که روی آن چیده شده است در زیبایی سفره عقد بسیار موثر می باشد. از آنجا که چیدن سفره عقد در مقابل عروس و داماد در مراسم عقد کنان، از سنت های دیرینه ایرانی است و در کشورهای دیگر مرسوم نیست بهتر است در چیدن سفره عقد به این مهم دقت داشته باشیم که لوازم و تزیینات و گل آرایی استفاده شده در آن رنگ و بوی ایرانی داشته باشند تا بهترین سفره عقد را برای زوج جوان ایرانی تهیه کرده باشیم.

سفره عقد ایرانی

سفره عقد ایرانی

چیزهایی که در سفره عقد چیده می شود

همانطور که گفتیم بر روی سفره عقد معمولا چیزهایی همچون نبات، عسل، تخم مرغ، فندق، گردو، بادام، قرآن، آینه و شمعدان، جانماز، نان و سبزی چیده می شود که هر کدام بیانگر مفهومی هستند. برای مثال نان نماد رزق و روزی و تخم مرغ نماد باروری و زایش می باشد. عسل نماد شیرینی، سکه نماد افزایش رزق و روزی، گل نماد طراوت و شادابی، آینه نماد پاکی و شمعدان نماد روشنایی و نور است. امروزه سفره عقدها بسیار مفصل تر و با تزیینات به روز و مدرن چیده می شود اما چیزهایی که در آن گذاشته می شود مانند سابق است و تغییری نکرده است. امروزه چیدن سفره عقد را با طراحی و دیزاین شیک و مدرن افرادی به نام دیزاینر در قبال دریافت هزینه، نیز انجام می دهد. دیزاینرها افرادی هستند که علم طراحی و دیزاین را یاد گرفته اند و می توانند سفره عقد را بر اساس سلیقه و خواست عروس و داماد طراحی و تزیین کنند.

سفره عقد

سفره عقد

هزینه بهترین سفره عقد

اگر در چیدن سفره عقد سادگی و زیبایی اولویت شما باشد شما می توانید با یک هزینه خیلی کم یک سفره عقد ساده و شیک طراحی کنید. برای چیدن سفره عقد، حتما نیاز به هزینه کردن زیاد نیست و با یک هزینه کم می توان بهترین سفره عقد را طراحی و آماده کرد. سفره های عقد سنتی که طرفداران زیادی دارد نیز از آن سفره هایی است که با یک هزینه کم امکان چیدن آن وجود دارد چرا که لوازمی که در آن استفاده می شود معمولا در هر خانه ایرانی وجود دارد. برای مثال سفره ترمه، شمعدان های قدیمی، گلدان های سفالی و موارد مشابه دیگر. اگر شما از افرادی هستید که به سفره های مدرن علاقه دارد و طراحی خاص و شیک مد نظر شماست می توانید از یک دیزاینر خوب کمک بگیرید که برای دیزاینر هم باید مبلغی پرداخت کنید. هزینه چیدن سفره عقد آنقدر زیاد نیست که بخواهیم برای صرفه جویی از چیدن آن صرف نظر کنیم حتی اگر که در باغ یا سالن عروسی باشد. سفره عقد یکی از سنت های ایرانی است و بهتر است زوج های ایرانی هیچ وقت به خاطر هزینه این سنت زیبا را از مراسم خود حذف نکنند.

ویژگی بهترین سفره عقد

ویژگی بهترین سفره عقد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0