• 02144389826-27
  • info@royayetalaei.com

چیدمان سفره عقد را به بهترین شکل انجام دهید

09 مهر ، 1398
تشریفات رویای طلایی
0 کامنت
تگ ها :

ایده های چیدمان سفره عقد زیبا و شیک

چیدمان سفره عقد یکی از سنتی ترین و زیباترین رسومات مراسم ازدواج ایرانیان است. سفره عقد مظهر همبستگی، تعهد و عشق است. این سفره بسیار زیبا دارای 6 عنصر اصلی و معنادار است که در کنار هم چیده شده و یک هارمونی بسیار منحصر به فرد برای خواندن خطبه عقد فراهم می آورد. چیدمان سفره عقد از اصلی ترین تشریفات تزیینی مراسم عقد است و به شیوه های متفاوتی انجام می گیرد.

تزیینات سفره عقد

تا چندین سال گذشته، چیدمان سفره عقد بسیار ساده و سنتی انجام می گرفت و بیشتر سفره ها و عناصر داخل آن در منازل به شکل ساده و بسیار کم تجمل پهن می گردید. اما امروزه مراسمات عقد و عروسی رنگی دیگر به خود گرفته و چیدمان سفره عقد تغییرات زیادی یافته است. بیشتر عروس و دامادها تمایل به چیدن سفره عقدهای بسیار تجملاتی و شیک دارند و تزئینات این سفره از اصلی ترین تشریفات این مراسم به شمار می آید.

چیدمان و تزیین سفره عقد

چیدمان و طراحی سفره عقد احتیاج به ایده های خلاق، جذاب و منحصر به فرد دارد و می تواند به روش های متفاوتی انجام شود. تزیین و چیدمان سفره عقد به فاکتورهای بسیار زیادی مانند فضای برگزاری مراسم عقد، تعداد مهمانان حاضر در مراسم، هزینه در نظر گرفته شده برای برگزاری مراسم، تشریفات و تجملات برگزاری مراسم بستگی دارد و امروزه بخش اعظمی از این زیبا آرایی توسط شرکت های مختلف برگزاری مراسم عقد و عروسی برگزار می گردد. در این مقاله به بررسی چند ایده زیبا و جذاب به منظور چیدمان سفره عقد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سفره عقد زیبا و مجلل سفید

ایده های چیدمان سفره عقد

 به رسم و رسومات قومیتی پایبند باشید

سفره عقد و اجزای آن، در مناطق و استان های مختلف کشور متفاوت است و دارای اجزا و ترکیباتی همچون: گلاب، اسفند، برنج، چای، رازیانه و نمک هستند. قرار دادن هر یک از عناصر مذکور معنا و مفهومی خاص دارد و توصیه می شود حتما در تزیین سفره عقد به این ترکیبات توجه نمایید.

 به رنگ بندی سفره عقد توجه نمایید

یکی از مهمترین و قابل توجه ترین فاکتورهای تاثیرگذار در چیدمان و زیبایی سفره عقد، توجه به رنگ بندی و ترکیب رنگ های سفره است. توصیه می شود از رنگ های یکدست، نزدیک به هم و ترجیحا سرد و روشن استفاده نموده و بهتر است تمامی ظرف های مورد نظر برای ترکیبات سفره را یک شکل و یک رنگ تزیین نمایید.

 به فضای مراسم توجه داشته باشید

در نظر گرفتن فضای برگزاری عقد، نکته ای بسیار مهم است. اگر فضای برگزاری شما بزرگ و سرباز است بهتر است حتما نحوه چیدن سفره عقد را به صورت وسیع و مستطیلی شکل انجام دهید و از تور، حریر و یا ساتن به منظور تزیین داخل سفره و یا اطراف آن استفاده نمایید. می توانید از گلدان های بلند و پایه دار ایستاده با گل های سفید رنگ، صورتی و یا بنفش کنار سفره زیبای عقد بهره گرفته و منظره ای بی نظیر خلق نمایید. چیدن شمع های کوچک و دایره ای شکل در اطراف سفره عقد و روشن کردن آنها بویژه در شب ایده ای بسیار شگفت انگیز و منحصر به فرد است.

سفره عقد زیبا با گل های رز قرمز

 گل رز را فراموش نکنید

استفاده از گل رز قرمز رنگ و یا صورتی داخل سفره عقد بسیار شیک و لوکس است و مظهر عشق و وفاداری خواهد بود. شما می توانید گل ها را از ساقه جدا کرده و داخل یک تنگ پایه بلند را پر از گل های رز سفید و صورتی کرده و کنار سفره عقد قرار دهید. استفاده از گلبرگ های گل رز به شکل پراکنده داخل سفره نیز یک ایده بسیار جذاب و تکرار نشدنی خواهد بود.

چیدمان سفره عقد فضای کوچک

اگر قصد برگزاری مراسم عقد در مکان های کوچک و کم فضا را دارید، ما به شما توصیه می کنیم حتما از پایه های بلند و ایستاده به منظور زیبایی سفره عقد و قرار دادن وسایل استفاده نموده و از تور به منظور تزیین سفره عقد استفاده نمایید. قرار دادن آینه بلند و بزرگ بسیار مناسب است و فضا را زیباتر خواهد نمود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0