• 02144389826-27
 • info@royayetalaei.com

یک دسته گل عروس چه ویژگی هایی باید داشته باشد

22 اسفند ، 1398
تشریفات رویای طلایی
0 کامنت

ویژگی های کلی دسته گل عروس

دسته گل عروس از آن دسته چیزهایی است که انتخاب آن در مراسم عروسی بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای انتخاب این نوع دسته گل، باید ویژگی هایی را مدنظر داشت تا بتوان بهترین انتخاب را داشت. در ادامه شما را با مهمترین ویژگی های دسته گل عروس خوب آشنا خواهیم نمود.

هماهنگی لباس عروس با دسته گل عروس

اولین نکته ای که در انتخاب دسته گل عروس باید به آن دقت کنید، دقت به نوع لباس عروس است. اینکه مثلا شما لباس عروس دنباله دار، پرنسسی، کلاسیک و ...، بپوشید، باعث می شود تا دسته گل های متفاوتی نیز انتخاب کنید. مثلا کسی که لباس عروس دنباله دار را انتخاب می کند، می تواند از دسته گل آبشاری استفاده کند و یا کسی که لباس عروس پرنسسی انتخاب می کند، می تواند دسته گل گرد برای لباسش انتخاب کند.

ویژگی های دسته گل عروس

اندازه و رنگ دسته گل زیبای عروس

یکی از مسائلی که متاسفانه بسیاری از عروس خانم ها در انتخاب دسته گل در نظر نمی گیرند، این است که اندازه دسته گل باید متناسب با جثه عروس خانم انتخاب شود. عروس خانم هایی که قدی بلند دارند، باید از دسته گل های بزرگ تر و کشیده تر استفاده کنند. همچنین رنگ پوست و نوع آرایش عروس خانم نیز به انتخاب دسته گل خیلی کمک می کند. به طور مثال عروس خانمی با پوست سفید، نباید از دسته گل عروس با رنگ تیره استفاده کنند و خانم هایی با رنگ پوست تیره، باید از دسته گل های صورتی استفاده کنند.

اندازه و رنگ مناسب برای دسته گل عروس

دسته گل عروس منحصر بفرد انتخاب کنید

نباید در انتخاب دسته گل عروس خیلی عجله کنید و باید در انتخاب آن خیلی دقت کنید. برای انتخاب دسته گل عروس باید خلاقیت داشته باشید و یک دسته گل منحصر بفرد و خیلی خاص انتخاب کنید. برای اینکار بهتر است از گل فروش کمک بگیرید زیرا او کارش همین است و می تواند به بهترین شکل ممکن به شما کمک کند تا دسته گلی خاص انتخاب کنید. برای اینکار، می توانید از گل هایی با ترکیب سبزی، میوه، تور و روبان استفاده کنید. اما اگر مراسمتان در یک فضای کوچک است، نباید از دسته گل هایی با بوی زیاد استفاده کنید و بهتر است از گل هایی که بوی بیشتری دارند برای مراسمات در فضاهای بازتر استفاده کنید.

دسته گلی که به آن حساسیت ندارید را انتخاب کنید

یکی از ویژگی های یک دسته گل خوب عروس این است که عروس خانم به گل ها حساسیتی نداشته باشد. زیرا اگر شما به گل ها حساسیت داشته باشید، می تواند باعث عطسه زدن شما شده و اینکار باعث بهم ریختن آرایش و پخش شدن گرده گل روی لباس شما شود و حسابی به روز عروسیتان گند بزند. پس حتما از دسته گل هایی که گرده آنها پخش نمی شود استفاده کنید.

انتخاب دسته گل عروسی مناسب

چه نوع دسته گلی برای شما مناسب است؟

 • دسته گل های بازویی، دارای دسته ها و ساقه های بلندی است و به بازو می چسبند. این دسته گل حالت کلاسیک و قدیمی دارند و برای عروس هایی که سبک آرایش و لباس عروسشان کلاسیک است، می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.
 • دسته گل های آبشاری که یکی از پرطرفدارترین نوع دسته گل های عروس هستند، برای مراسم های خیلی مجلل و تشریفاتی مناسب هستند. در این نوع دسته گل، گل ها به سمت پایین آویزان هستند و جلوه بسیار زیبایی دارند.
 • دسته گل های گرد، یکی از معمولی ترین نوع دسته گل عروس هستند و در بیشتر گل فروشی ها نیز وجود دارند. این نوع دسته گل ها برای هر نوع مراسمی مناسب هستند اما باید دقت کنید که در انتخاب گل فروش دقت نمایید تا دسته گلتان شکیل تر و زیباتر باشد.
 • دسته گل های دستبندی، نوعی از دسته گل های بسیار ساده عروس هستند که برای مراسمات نامزدی یا عقد و یا عروس خانم هایی که لباس ساده دارند، بسیار مناسب است.

دسته گلی متناسب با فصل را انتخاب کنید

یکی از ویژگی هایی که یک دسته گل زیبای عروس باید داشته باشد این است که باید دسته گل را متناسب با فصل انتخاب کنید. در فصل بهار بهتر است از گل هایی را رنگ آبی، صورتی و سبز استفاده کنید که باعث زیباتر شدن دسته گل شما می شود. در فصل تابستان، دسته گل هایی به رنگ مرکبات بسیار انتخاب مناسب و عالی است. در فصل پاییز می توانید از رنگ هایی همچون نارنجی و قرمز استفاده کنید که با فصل پاییز خیلی مطابقت دارند. در فصل زمستان نیز از رنگ هایی همچون نقره ای، سفید و طلایی استفاده کنید تا عروسی شما باشکوه تر برگزار شود. اما شما می توانید از سلیقه خودتان نیز برای انتخاب گل ها استفاده کنید و هر گلی که دوست دارید را برای مهمترین روز زندگیتان انتخاب کنید.

چه گلی را برای دسته گل زیبای عروس انتخاب کنیم

 • گل های بسیاری وجود دارند که مناسب دسته گل عروس هستند و شما می توانید یکی از این گل ها را با توجه به ویژگی های آن، انتخاب کنید.
 • دسته گل هایی با گل ارکیده، برای عروس خانم هایی که با طبع گرم بسیار مناسب است. گل های ارکیده یکی از شیک ترین گل ها برای دسته گل عروس خانم است.
 • دسته گل رز، یکی از معمول ترین دسته گل های عروس است که نماد عشق و دوستی است و به عروس خانم جلوه ای خاص می دهد.
 • دسته گل لیلیوم، یکی از گران ترین و متفاوت ترین دسته گل های عروس است که نمایی بسیار زیبا دارد و عروس خانم ها می توانند از این نوع دسته گل استفاده کنند.
 • دسته گل با مروارید برای عروس خانم هایی که عروسیشان در فصل پاییز یا زمستان است، بسیار مناسب است.
 • دسته گل پائونیا، یکی از دسته گل های بسیار زیبا با برگ های پهن است که می توان از آن برای برگزاری مراسم عروسی بسیار با شکوه تر استفاده کرد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0