• 02144389826-27
  • info@royayetalaei.com

ویژگی های جایگاه عروس و داماد و تفاوت آن با جایگاه مهمانان

22 اسفند ، 1398
تشریفات رویای طلایی
0 کامنت
تگ ها :

جایگاه عروس و داماد باید دارای چه ویژگی های باشد

داشتن یک جایگاه عروس و داماد ایده آل و رویایی یکی از بهترین چیزهایی است که بسیاری از زوج های جوان به دنبال آن هستند. یک جایگاه شیک و زیبا برای عروس و داماد علاوه بر اینکه می تواند موقعیت قرارگیری آن ها را باشکوه تر جلوه بدهد می تواند شب عروسی را برای آن ها به یادماندنی تر کند. از این رو در این بخش از مجموعه مقالات خود قصد داریم نکات مهمی را درباره بهترین ویژگی های جایگاه عروس و داماد بیان کرده و تفاوت های این جایگاه را با جایگاه مهمانان بیان کنیم. بنابراین اگر شما هم می خواهید یک جایگاه بسیار زیبا و باشکوه داشته باشید می توانید در ادامه با ما همراه شوید.

گل آرایی در جایگاه عروس و داماد

یکی از بهترین ویژگی هایی که می توان برای زیباترین جایگاه عروس و داماد در نظر گرفت استفاده از گل های زیبا و خوشرنگ در آن می باشد. گل آرایی می تواند یک فضای بسیار رویایی، رمانتیک و البته خیره کننده را ایجاد کند که برای عکاسی و فیلمبرداری بسیار زیبا و دلنشین است. لازم است بدانید امروزه طراحان باتجربه و کاردان از شیوه های بسیاری برای گل آرایی جایگاه عروس و داماد استفاده می کنند و این مکان را به یکی از شیک ترین و زیباترین فضاها مبدل می سازند.

ویژگی های جایگاه عروس و داماد

نورپردازی در جایگاه عروس و داماد

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که می توان به عنوان یک ویژگی خوب برای جایگاه عروس و داماد در نظر گرفت؛ استفاده از نور کافی، زیبا و مناسب است. بنابراین افرادی که به تزئین این جایگاه می پردازند باید به این امر توجه کنند که رنگ نورهای استفاده شده باید با گل هایی که در جایگاه قرار داده شده اند و همچنین لباس عروس و در صورت استفاده با سفره عقد یا وسایل نامزدی قرار داده شده در جایگاه، هارمونی های لازم را داشته باشد. از طرفی دیگر نیز نحوه قرار گیری لامپ ها و سطح تابش آن ها باید به درستی تنظیم شود تا نور کافی و مناسب را در فضا ایجاد کند. لازم است بدانید نورپردازی مناسب در جایگاه عروس و داماد می تواند یک فضای ایده آل و عالی را برای تصویربرداری در جشن شما ایجاد نماید.

نورپردازی مناسب در جایگاه عروس و داماد

خلاقیت از مهم ترین ویژگی های یک جایگاه مناسب

از آنجایی که تزئین جایگاه عروس و داماد امری بسیار تخصصی است و ایجاد یک جایگاه شیک و رویایی جلوه منحصر به فردی به مجلس می دهد بنابراین باید در این امر از ایده های نو و خلاقیت خود نیز کمک بگیرید. علاوه بر گل آرایی و نورپردازی می توانید از عناصر و المان های دیگری برای جذابیت بیشتر جایگاه عروس و داماد استفاده کرد. البته فراموش نکنید این جایگاه در عین زیبایی و چشمگیر بودن نباید زیاد شلوغ باشد. بنابراین می توانید از شمع آرایی نیز برای ایجاد فضایی رویایی تر استفاده کنید و اما اگر به دنبال ایجاد یک پس زمینه فوق العاده زیبا و خیره کننده هستید می توانید از تور برای دکوراسیون پشتی جایگاه استفاده کنید. که در این صورت نیز نحوه قرارگیری شمع ها و موقعیت قراگیری تورها نیز باید به خوبی انجام بگیرد. قرار دادن عکس های عروس و داماد به صورت شاسی هایی در سایز 16*25 سانتی متری و در تم های مختلف از جمله اسپرت، نیز می تواند یک ایده خوب برای جایگاه باشد.

هارمونی رنگ ها در جایگاه عروسی

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی که برای یک جایگاه خوب باید در نظر گرفت هارمونی میان رنگ هاست. هر چند که در قدم اول انتخاب تم رنگی مناسب برای این جایگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و زوج های جوان با حساسیت بالایی به دنبال انتخاب زیباترین و شکیل ترین رنگ ها هستند، اما هماهنگی رنگ های بکار برده شده در جایگاه عروس و داماد نیز از موارد مهمی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. بنابراین لازم است به این نکته توجه کنید که بکار بردن رنگ های خنثی و ترکیب آن ها با رن های گرم می تواند یک جایگاه بسیار دیدنی را ایجاد کند. مثلا رنگ های سفید، بنفش و طلایی یکی از جذاب ترین رنگ ها برای جایگاه خواهد بود. اما فراموش نکنید که رنگ گل های جایگاه، تورهای استفاده شده، شمع های بکار رفته و بسیاری عناصر دیگر در این فضا باید متناسب با هم باشند.

داشتن هارمونی مناسب برای جایگاه عروس و داماد

مهم ترین تفاوت های جایگاه عروس با جایگاه مهمانان

با توجه به اینکه شب عروسی، شبی منحصر به فرد برای عروس خانم ها و آقا داماد ها می باشد از این رو جایگاه و نشیمن گاه آن ها نیز باید یک مکان خاص و منحصر به فرد باشد. از جمله تفاوت هایی که می توان بین جایگاه مهمانان و عروس و داماد در نظر گرفت بالا بودن این مکان نسبت به سایر فضاهای سالن و تالار می باشد. بالا بودن جایگاه عروس و داماد برای بهتر دیده شدن آن ها امری ضروری است و نباید آن را نادیده گرفت. از طرفی دیگر بهتر است از یک مبل بسیار شیک و منحصر به فرد در این جایگاه استفاده شود تا زیبایی فضا را در چشم مهمانان چند برابر کند. در صورتی که صندلی های معمولی تر مختص مهمانان می باشد.

تصویر 5

ایجاد یک جایگاه خاص برای عروس و داماد

از دیگر تفاوت های عمده میان جایگاه عروس و داماد و جایگاه مهمانان می توان به آرایش و تزئین میز جلوی عروس و داماد در جایگاه اشاره نمود. به طوری که بهتر است میوه و غذایی که قرار است توسط عروس و داماد سرو شود در نهایت زیبایی تزئین شود و این در صورتی است که وسایل پذیرایی از مهمانان با تزئینات مختصرتری ارائه می شوند. استفاده از پارچه های ساتن و یا اکسسوری های مختلف از دیگر تفات های این دو جایگاه با یکدیگر است به طوری که امروزه از کلبه های چوبی بسیار زیبایی برای جایگاه عروس و داماد استفاده می کنند و فضایی بسیار رویایی تر و به یادماندنی تر ایجاد می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظر خودتان را ارسال کنید
0